Koli Bandı | Küresel Plastik

Koli Bandı

Koli bandı, hemen her iş yerinde ve evde zaman zaman ihtiyaç duyulan ürünlerden bir tanesidir. Her türlü koli, paket ve ambalajda kullanılabilir. Otomatik makine ve el tipi koli bantlama makinesi ile kullanıma uygundur.

Bir yüzünde özel bir selüloz bulunan bu ürünler, paketleme ve ambalajlamanın dışında pek çok yapıştırma ihtiyacımıza da pratik çözümler sunar. Kullanıldıkları alanlarda basınca dayanıklı yüzeyler oluşturan bu ürünler, kolilediğimiz nesneleri dış etkenlerden korumamızı ve istediğimiz yere taşımamızı sağlar.

 

Farklı malzeme ve ebatlarda imalatı yapılan koli bantları, hemen tüm işletmelerin ihtiyaçları arasındadır. Koli bantları her ne kadar birbirine benzese de aralarında bazı önemli farklar vardır. Gönderi ve paketleme yapacağınız ürünlerin dayanıklılık süresi ve dış etkenlere karşı direncini de dikkate almalısınız. Ortamın iklim ve sıcaklık koşulları da önemli bir noktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun koli bandını seçmelisiniz.

Hotmelt Koli Bantları

Hotmelt koli bantları, sıcak eriyik tutkal teknolojisiyle üretilen bantlardır. Bu ürünlerin enleri 12 mm – 100 mm, kalınlıkları 30-50 mikron, uzunlukları ise 40 m - 100 m arasında değişmektedir. 60 derece ısıya kadar dayanıklı olan bu bantları elimizle kolayca kopartabiliriz. Yüzeye uygulamak için fazla basınç uygulamanız gerekmez. Hava sıcaklığı değişimlerine duyarlıdırlar.Hotmelt Koli bantları, karton kolilerin yanı sıra naylon ve çeşitli plastikler üzerinde de kolayca kullanılabilir.

Akrilik Koli Bantları

Akrilik yapıştırıcıdan üretilen Akrilik koli bantları, naylon ve plastik yüzeylerde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş bir koli bandı türüdür. Bu bantları elinizle kopartmanız oldukça zordur, koli bandı kesme makineleriyle bu bantları kullanabilirsiniz. Akrilik bantlar Naylon ve Plastik yüzeylerde etkili sonuçlar verir.

 

Solvent Koli Bantları

Solvent koli bantları, doğadan elde edilen reçinenin solventle inceltilip film üzerine sürülmesiyle imal edilen koli bandı türüdür. Bu bantlar, PVC yüzeyler ve soğuk zincir ürünlerin ambalajlanması için uygun özelliklere sahiptir.

Baskılı Koli Bantları

Müşterilerinize doğrudan ürün gönderimi yapıyorsanız, şirketinizin logosunu taşıyan baskılı koli bantlarını tercih edebilirsiniz. Baskılı bantlar, ürünlerinizi seri ve güvenli bir şekilde alıcıya ulaştırmanıza katkı sağlar ve aynı zamanda da şirketinizin müşteriler nezdinde imajını yükseltir.

 

SİPARİŞ VER

Sitemap XML